Bu makalede Türk Telekom telefon numarası ve Türk Telekom iletişim numarası gibi konuları okuyarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Türk Telekom iletişim adresi, Türk Telekom mail adresi gibi içerikler için yorum yazabilir ayrıca Türk Telekom whatsapp numarası ve hattı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom Telefon Numarası

Türk Telekom’un 180 yıllık köklü bir geçmişi bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk telekomünikasyon operatörüdür. Türk Telekom da gelişen teknolojiye uyum sağlayarak şirketi geliştirmektedir. Müşteri çözümlerine ağırlık vermeye başlamıştır. Hem bireysel hem de kurumsal alanlara hizmet vermektedir. 2016 yılından itibaren de internet, mobil ve televizyon ürün ve hizmetleri tek çatı altına toplamıştır.

Firmadan 2021 yılından itibaren 16,4 milyon sabit erişim hattı, 23,3 milyon mobil abone ve 3,1 milyon televizyon hizmet almaktadır. Şu an 81 ilde toplamda 34863 kişi şirket için çeşitli görevlerde çalışmaktadır.

Eski ismi Osmanlı Posta Nezareti olan PTT, 23 Ekim 1840 yılında kurulmuştur. Daha sonra 1995 yılında telekomünikasyon ve posta işleri birbirinden ayrılmış ve Türk Telekom devlet tarafından kurulmuştur. Şirketin hizmet verdiği alanlar: genişbant internet, sabit telefon başta olmak üzere mobil ve dijital televizyon yayınları konusunda da kullanıcıları için hizmet vermektedir. Şirketin genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Şu anki genel müdürü Ümit Önal’dır. Günümüzdeki yönetim kurulu başkanı ise Ömer Fatih Sayan’dır.

2018 yılındaki verilere göre şirketin net geliri 1,39 milyar Türk Lirasıdır. Şirketin %55’i bankalara, %25’i devlete, %13,32’si halka, %6,68’i ise Türkiye Varlık Fonu’na aittir.

Posta Nezareti, Osmanlı Devleti’nde Sultan Abdülmecit zamanında posta ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Posta hizmetlerine, 1909 yılında telefon hizmetleri de eklenmiştir. Bu yüzden de şirketin ismi PTT Nezareti yapılmıştır. 1994 yılında karar alındıktan sonra 1995 yılında Telekomünikasyon şirketi ile posta hizmeti ayrılarak hizmetlerine iki ayrı kurum olarak devam etmiştir.

Türk Telekom telefon numarası 444 1 444 nolu telefonu tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

Şirket tarafından alınan internet, sabit telefon, mobil hizmetlerle ilgili çeşitli sorunlarınız olabilir. Hizmetler için ön başvuru için de iletişime geçebilirsiniz. 444 1 444 numarayı tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız mümkündür. Mobil hattınız ile ilgili sorunlarınız için 9333’ü tuşlamanız gerekir. Ayrıca evde internet aboneliğiniz için sorunlarınız varsa da 02127070375’i arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra  ev telefonu aboneliğiniz için 08002119333’ü ücretsiz arayarak sesli yanıt sistemlerinden de faydalanmanız mümkündür.

Türk Telekom İletişim Numarası

Türk Telekom, 1998 yılında ihale ile GSM 1800 mobil telefon işletme lisansı almıştır. 2001 yılında da şirkete bağlı Aycell Haberleşme ve Pazarlama Hizmetleri şirketini kurmuştur. Aycell Haberleşme ve Pazarlama Hizmetleri şirketi resmi olarak 2001 yılında Bülent Ecevit ve Ulaştırma Bakanı Oktay arasındaki telefon görüşmesi ile açılmıştır. 2004 yılında Aycell ve Aria GSM operatörleri, Avea markası adı altında birleşmişlerdir. Şirket daha sonra Avea’nın tamamını satın alarak bünyesine katmıştır.

Şirket ilk olarak 2005 yılında özelleştirilmiştir. %55 hissesi Oger Telekomünikasyon’a devredilmiştir. Bu devir 6 milyar 550 milyon dolar karşılığında yapılmıştır. 2013 yılına kadar Cumhuriyet tarihinin en büyük devir işlemidir. 2013 yılında üçüncü havalimanı ihalesi ile en yüksek miktarlı ikinci ihale haline gelmiştir. Devir sonrası kablo televizyon yayını ve internet hizmetleri Türksat’a aktarılmıştır. Deniz haberleşme hizmetleri ise Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlanmıştır.

2018 yılında Oger Telekom bankalara olan borcunu ödeyememiştir. Bu nedenle borçları karşılığı Oger Telekom hisselerini bankalara devretmiştir.

Türk Telekom iletişim numarası 444 1 444 nolu telefon ile erişim sağlayabilirsiniz.

Firmadan aldığınız hizmetlerle alakalı sorunlarınız için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Firmaya telefon ile ulaşmak için 444 1 444 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu numara yedi gün yirmi dört saat müşterilerin sorunlarıyla ilgilenmektedir. Telesekreterle görüşerek yönlendirmelere göre müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Türk Telekom İletişim Adresi

2016 yılında Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, Avea ve TTNET şirketlerinin de Türk Telekom bünyesine katıldığını duyurmuştur.

Türkiye’deki tüm telefon ve internet servisleri içerisinde kendi kurulu alt yapısına sahip en büyük ve birinci firmadır. Sabit telefon hizmeti veren firmalara da satış yapmaktadır. Birçok alanda hizmet vermektedir. Türkiye dışında yurt dışına da açılmıştır. Şu an Almanya’da da mobil telekomünikasyon alanında hizmet vermektedir. Türk Telekom Mobil, şirketin mobil servislerini yürütmektedir.

Sürekli kendini geliştirmeye çalışan firma, kapasite artışı için de yatırımlara devam etmektedir. 2020 yılında firma, 1800 MHz’de 2G için kullanılan bant genişliğinin 10 MHz’ini LTE için kullanmaya başlayan firma, bu şekilde LTE için 1800 Mhz’de kullandığı bant genişliğini 30 MHz’8e yükseltmiştir.

TTNET A.Ş. ise firmanın internet hizmetlerini yürütmektedir. 2006 yılında Türkiye’nin internet sağlayıcısı olarak şirketin bir üyesi şeklinde kurulmuştur. 2021 yılında firma Türkiye’deki sabit internet kullanıcılarının %64,21’ine sahipti.

Türk Telekom iletişim adresi bilgilerine ulaşmak için 444 1 444 nolu telefonu kullanarak bilgi alabilirsiniz.

Firmadan aldığınız hizmetler için müşteri temsilcisi ile görüşmek için 444 1 444 numaralı hattı arayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan telesekreterin gerekli yönlendirmelerine uyarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Ayrıca site içerisindeki canlı yardım desteği butonundan da ulaşmanız mümkündür. Firma çağrı merkezi, yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir.

Türk Telekom Mail Adresi

Bu dünyaca ünlü şirketin ortaklık yapısı da şöyledir:

 • Akbank (%35.6)
 • Garanti BBVA(%22.1)
 • Halka Açık (%13,32)
 • Türkiye Varlık Fonu (6,68)
 • Türkiye İş Bankası(%11.6)
 • Diğer (%19)
 • LYY (UK) International Holdco Limited (%11.7)
 • Hazine ve Maliye Bakanlığı(%25)

Firmanın verdiği hizmetler ise genel anlamda aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Sabit telefon hizmetleri
 • İnternet hizmetleri
 • Dijital televizyon yayıncılığı
 • Mobil operatörlük
 • TTNet,
 • Genişbant
 • IPTV
 • UyduTV,
 • Mobil Tv
 • çağrı merkezi ve rehberlik hizmetleri
 • Innova, BT çözüm sağlayıcısı
 • Sebit, çevrimiçi eğitim yazılımları
 • Argela, yakınsama teknolojileri,
 • TT Ventures, proje geliştirme çalışmaları ve kurumsal risk sermayesi değerlendirme alanında hizmet verilmesi
 • TTES, elektrik tedarik edilmesi ve satışının gerçekleştirilmesi
 • Türk Telekom International, toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı hizmetleri sunmaktadır.

Türk Telekom mail adresi bu linki kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine yazı yoluyla iletişime geçmek için YARDIM (boşluk) Bilgi Talebiniz” (Mesaj Metni) yazarak 6616’ya mesaj atarak sorununuzu bildirebilirsiniz. Tüm istek ve şikayetleriniz için firmaya mesaj atabilirsiniz.

Türk Telekom Whatsapp Numarası

Şirketin 2008 yılında gerçekleştirilen dünyadaki en büyük yedinci, Türkiye’deki en büyük halka arz Türk Telekom tarafından yapılmıştır.

Firmanın aldığı ödüllerden bazıları:

 • 2010 yılında Dünya İletişim Ödülleri, En İyi İçerik Servisi
 • Üçüncülük :2016 yılında Türk Patent Enstitüsü 5. Türk Patent Ödülleri, En Çok Marka Başvurusu
 • Birincilik: 2017 yılında Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği, İş Sağlığı İş Güvenliği Okulu ve En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı kategorisi
 • Birincilik: 2017 yılında Stevie Ödülleri, İnovasyon Odaklı ve Kullanıcı Dostu Çözümler
 • 2017 yılında Contact Center World Awards, Dünyanın En İyi Çağrı Merkezi ödülü
 • Birincilik: 2017 yılında European Excellence Awards, Türkiye’nin En İyi Projesi
 • 2019 yılında Global Business Excellence, Üstün Müşteri Hizmetleri Girişimi ödülü almıştır.

2004 yılında TTkart hizmete sunulmuştur. Operatörlü Çağrı Merkezi hizmete sunuldu. 2005 yılında e-Devlet’in görevleri de şirkete verilmiştir. Şirket, 2005 yılında 160 yerde hizmet vermeye başlamıştır. Şirketin yeniden kuruluş maliyeti 200 milyar dolardır. 850 işyeri, 3000 bayisi, 2004 yılı itibarıyla 19 milyon sabit hat abonesi ve 21 milyon sabit hat kapasitesi bulunmaktadır.

Türk Telekom whatsapp numarası 444 1 444 nolu hattı kullanarak erişebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine ulaşmak için 444 1 444 numaralı hattı arayabilir veya site içerisinde bulunan Canlı Destek’i kullanabilirsiniz. Firmanın müşteri hizmetleri sizinle yedi gün yirmi dört saat konuşabilmekte ve sorularınıza çözüm aramaktadır.

Arama Terimleri: Türk Telekom iletişim bilgileri, Türk Telekom telefon no, Türk Telekom irtibat tel, Türk Telekom canlı destek, Türk Telekom müşteri temsilcisi, Türk Telekom şikayet hattı, Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası, Türk Telekom çağrı merkezi numarası, Türk Telekom çağrı merkezi, Türk Telekom müşteri hizmetleri direk bağlanma, Türk Telekom telefon numarası, Türk Telekom iletişim numarası, Türk Telekom iletişim adresi, Türk Telekom mail adresi, Türk Telekom whatsapp numarası